Modrá hvězda

O nás

JSME POTÁPĚČSKÝ KLUB MLÁDEŽE S TRADICÍ OD ROKU 1998.

Potápěčský klub mládeže Modrá Hvězda Praha, jak jej známe dnes, byl založený v roce 1998. Navazuje na závodní tým plavání s ploutvemi Prahy, později pod názvem klub potápěčů Aquacentrum, který začal svou činnost vyvíjet v první polovině sedmdesátých let. Jako svoji hlavní náplň klub provádí potápěčský výcvik mládeže a zejména pak sportovní a závodní činnost v disciplínách potápěčského sportu: plavání s ploutvemi, dálkové plavání s ploutvemi a orientační potápění.  

Historie klubu sahá až do 70. let minulého století, kdy se manželé Hana a Zdeněk Skružní začali ještě při své sportovní kariéře věnovat výcviku dětí a mládeže. Tato činnost se pro oba stala doslova posláním a za více než 50 let práce vychovali stovky plavců, potápěčů. Úspěchy se dostavily nejen na republikové úrovni, ale i na úrovni světové, mistrovské.  

Cílem a snahou klubu je výchova a motivace dětí ke sportu. Plavání je sportem vhodným pro každého – pro malé, velké, tenké i široké a je doporučován fyzioterapeuty i lékaři.  

Jedná se o aktivitu, která podporuje přirozenou fyziologii těla. Plavání je zaměřeno na protažení celého těla, nezatěžuje tak pouze některé partie. Pomáhá zvýšit fyzickou výkonnost, zajišťuje rovnováhu svalově kosterního svalstva a posiluje též výrazně dýchací soustavu. V neposlední řadě podporuje i týmového ducha, spolupráci a zdravou ctižádost.