Modrá hvězda

O víkendu 6.-7.4. 2024 se v Olomouci konal již 56. ročník Mistrovství České republiky družstev v ploutvovém plavání. Do Mistrovství se nominuje 8 nejlepších družstev z Čech i Moravy, a to jak v mužích, tak i v ženách. Modrá Hvězda Praha pod vedením hlavní trenérky Hany Skružné se pravidelně do Mistrovství ČR nominuje a posílá tam své závodníky utkat se s dalšími týmy.

V letošním roce slaví klub rovnou dvojitý úspěch. Tým žen ve složení Eliška Andrášková, Nela Dušková, Simona Heglasová, Lucie Jelínková, Lucie Kopecká, Karolína Pacáková a Petra Šikýřová po dvoudenním souboji ve 14 disciplínách a 2 štafetách nakonec vybojoval nádherné 2. místo. Tým mužů ve složení: Zbyněk Lipták, Šimon Machát, Tomáš Pilný, Bořivoj Ploc, Vasilij Ploc a Šimon Vyskočil ve shodných disciplínách i štafetách vybojoval 3. místo.

Oba týmy si tak kromě pohárů a medailí odvezly cenné zkušenosti a motivaci do dalších individuálních sportovních výkonů.

Juniorský reprezentant Vasilij Ploc současně stanovil nový republikový juniorský rekord na trati 1500 m PP. Oba týmy pak ve štafetách 4x 100 m plavání s ploutvemi překonaly stávající klubové rekordy.

Fotky naleznete zde