Modrá hvězda

Trojboj ve sprinterských disciplínách „S“ se skládal z 50 PP, 50 RP a 100 PP, kdy v kategorii D nahradila závod 50 RP závodem 50 BF, a kategorie E a E0 směla plavat jen trojboj „BiFi“, který se skládal z 50, 100 a 200 m BiFi. Trojboj „DISTANC“ se skládal z 200, 400 a 800 PP. Tentokrát si každý závodník (kromě kat. E, která směla plavat jen trojboj BF) zvolil sám, který trojboj chce plavat.

V trojboji „S“ plaval Tomáš Pilný, který obsadil v kat. B. 1. místo se Jakubem Kozmerem z Barakudy, Šimon Machát byl 7., v kat. C byl Šimon Vyskočil 4.,  dívkách kat. C obsadila Karolina Pacáková 7. místo.

V trojboji „BF“  v kat. E obsadil Bořek Ploc 3. místo (ač stále je E0), v dívkách E  obsadila Lucia Orlovová 5.. místo. Tento trojboj byl nejvíce obsazený.

Trojboji „Distanc“  v kategorii D vyhrál  Vasil Ploc, v dívkách v kat: C obsadila Nela Dušková 2. místo a Lucka Jelínková 4. místo. 

Nejdůležitější však bylo, že většina závodníků si zde vytvořila osobní rekordy v některé z disciplín, což je důležité nejen pro své osobní uspokojení, ale i jako zlepšení časů je základem pro nasazení v dalších závodech (např. MČR).  

Závod byl zcela pohodový. velice dobře připravený pořadatelem, jen v závěru trochu selhala technika, takže měl pořadatel problém s výpočty bodů za jednotlivé kategorie (není nad jednoduchý Excel nebo papír a tužku!!!). Je třeba poděkovat všem rodičům, kteří se závodníky závod absolvovali, protože pro mnohé to nebylo zcela jednoduché, někteří museli použít vlak, jiní museli trochu více „nafouknout“ auto. Důležité bylo, že se závody líbili nejen závodníkům, ale i rodičům, kteří za čest klubu si trochu museli sáhnout na dno svých sil. Že máme již ostřílenou závodnici Zuzku Machátovou víme, ale tentokrát se „pochlapili“ i další a tak za svou i klubovou čest v závodě veteránů plaval Pavel Jelínek a Ondřej Ploc. Všem zúčastněným patří gratulace za předvedené výkony a jak říkal kdysi jeden pán „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“. 

 

2020-03-01 18:53:30