Modrá hvězda

Žďárský gumák 2024

Víkend 9. a 10. března prožilo 8 našich závodníků v bazénu ve Žďáru nad Sázavou, kde se plaval Žďárský gumák. Jsou to závody určené pro všechny věkové kategorie, na kterých se letos sešlo přibližně 200 závodníků z 15 klubů. Je škoda, že si víc našich závodníků neudělalo čas na tak kvalitní závody, na kterých se opět sešla česká elita včetně reprezentantů.

Závody jsou zaměřené na bifinové disciplíny a na konci se vyhlašuje pořadí ve čtyřboji podle získaných CMAS bodů. Našim dětem se sice nepodařilo dosáhnout na medailová umístění, přesto si jejich výkony zaslouží pochvalu. Skokany závodů, co se týká zlepšení času jsou Míša, Marek a Radim, kteří si své osobní rekordy zlepšili o desítky sekund a při všech svých startech se umístili do 10. místa. Navíc Míša s Radimem s námi plavou teprve od září a vůbec se nebojí jak závodů, tak případného neúspěchu. Aneta, Dominika a Nela plavaly poprvé 400 BF a zdárně doplavaly. K tomu si holky vyplavaly několik osobáků. Petra skončila při všech startech do pátého místa, zaplavala si osobák a v hodnocení čtyřboje skončila celkově šestá. Zbyněk si také zaplaval dva osobáky.

Na konci závodů se plavaly smíšené štafety bez rozlišení kategorií. Petra podpořila naše nejmenší (Míšu, Marka a Radima), aby mi mohli štafetu vyzkoušet. (Moc díky.) V konkurenci dospělých doplavali na 23. místě, ale hlavně štafetu zdárně doplavali a příště zase budou jistější.

Víkend se dětem moc povedl. Všichni si zaslouží pochvalu nejen za zlepšující se výkony, ale také za chuť závodit.

Děkuji rodičům, kteří děti na závody doprovodili, a těším se na viděnou na dalších závodech. (Kompletní výsledky najdete na https://polistime.cz/vysledky/.)

Odkazy na fotky, které fotil žďárský fotograf Jirka Uchytil:

Sobota: Žďárský gumák 2024 – sobota | Zonerama.com

Neděle: Žďárský gumák 2024 – neděle | Zonerama.com