Modrá hvězda

Žďárský gumák (12.-13.2.2022) 

Víkend 12. a 13. února prožili naši závodníci v bazénu ve Žďáru nad Sázavou, kde se sešlo nevídaných 179 závodníků z celé republiky na Žďárském gumáku. Náš klub reprezentovalo 15 dětí od 8 do 18 let. Závody jsou zaměřené na bifinové disciplíny a na konci se vyhlašuje pořadí ve čtyřboji podle získaných CMAS bodů. Přestože bifiny v oblibě děti nemají, podařilo se jim zaplavat výborné časy, získaly medailová umístění a bodovaly také ve čtyřboji. Získali jsme celkem 26 medailových umístění a všichni si zaplavali osobní rekordy.  

Ve čtyřboji v kategorii dospělých získali Tomáš a Šimon druhé a třetí místo. V juniorské kategorii B skončily Nela druhá a Lucka sedmá. Vasil vyhrál kategorii C, Zbyněk skončil sedmý, Ondra patnáctý a Grigorij dvacátý. V kategorii D nás reprezentoval Vojta, který skončil na 21. místě, ale je nutné dodat, že to byly teprve jeho druhé závody a navíc absolvoval jenom nedělní disciplíny. V déčkových dívkách byly Petra druhá a Eliška pátá. V nejmladší kategorii E byla Maruška šestnáctá (plavala jenom v neděli), Bořek vyplaval druhé a Mikuláš desáté místo. Hodnocená byla kategorie E0 (děti ročník 2013 a mladší), ve které skončila Alisa druhá a to jí do čtyřboje chyběla jedna disciplína, protože plavala jenom v neděli.  

Štafety, které se plavaly na konci závodů, už byly jenom pro radost, protože se plavaly bez rozlišení kategorií. Při obrovském počtu 28 štafet naši nejstarší Nela, Lucka, Šimon a Tomáš s přehledem vyhráli. Štafeta Eliška, Zbyněk, Petra a Vasil skončila šestá. Všichni ostatní účastníci štafetu zdárně dokončili.  

Víkend se dětem moc povedl. Je na nich vidět, že závodit chtějí, tak snad v tom budou pokračovat i dál. Všichni zaslouží pochvalu a obzvlášť velkou Vojta, který teprve začíná.  

Děkuji rodičům, kteří děti na závody doprovodili, a těším se na viděnou na dalších závodech. (Kompletní výsledky jsou na https://polistime.cz/vysledky/.)    

Co náš čeká? V sobotu 12. 3. bude v Táboře 2. kolo ligy (děti ročník 2007 a mladší) – účast povinná, v sobotu 26. 3. závody v Břeclavi (děti 2009 a mladší). A nezapomeňte, že poslední květnový víkend bude mistrovství republiky, takže je třeba vyplavat si pro nominaci co nejlepší časy.