Modrá hvězda

A právě v orientačním potápění dosáhli naši zástupci největších úspěchů. Z našeho klubu Modrá Hvězda Praha se Mistrovství světa zúčastnili dva závodníci – Eliška Vilímová a Jan Skružný. Jan Skružný získal v disciplíně sjíždění družstev první místo a titul mistra světa, Eliška Vilímová v téže disciplíně byla v družstvu žen, kterému unikla medaile jen o jedno místo, byly čtvrté.

Kromě mistrovství světa v orientačním potápění se v rámci těchto Her konalo současně i mistrovství Evropy juniorů v orientačním potápění, kterého se zúčastnili dva naši závodníci – Eliška Šimůnková a Martin Šmejkal. Oba získali po  jedné bronzové medaili. Eliška Šimůnková v disciplíně „Mkurz“ a Martin Šmejkal v disciplíně „Hvězda“.

Závody se konaly ve veslařském středisku, které však bylo velmi málo vhodné pro orientační potápěče, a to hlavně kvůli velmi malé viditelnosti ve vodě. Závodníci již po prvním tréninku museli upravovat svá orientační zařízení, aby vůbec viděli na kompas či dálkoměr. O viditelnosti bodů, které měli najít, se již vůbec nedá hovořit. Vzhledem k tomu, že veslařský ostrov byl jen navážkou, stávalo se, že se zaměřovalo i nad zakopaným magnetickým materiálem (traverzou či jinými železnými materiály). Bohužel se to poznalo až po odplavání prvních závodníků v první disciplině – Paralelu, kde jsme měli v závodě 3 závodníky. Škoda, že nejlepší závodník z Mistrovství ČR v disciplíně Tyče na ni nebyl nominován a nemohl v ní tak na mistrovství světa závodit.

V plavání s ploutvemi měl náš klub jednoho zástupce, kterým byl Josef Cimburek. Jako člen štafet na 4×100 a 4×200 metrů se podílel na vytvoření nových českých rekordů v obou disciplínách.

K dosaženým kvalitním výkonům našim sportovcům gratulujeme!

2013-09-01 16:06:25