Modrá hvězda

Vánoční pohár Most (10.-11.12.2022) 

Druhý prosincový víkend se konaly v Mostě poslední bazénové závody roku 2022, Vánoční pohár. Účastnilo se 134 závodníků z 12 klubů. Náš klub reprezentovalo celkem 18 závodníků od nejmenších (ročník 2013) až po dospěláky (ročník 2004). V sobotu se plavaly tři krátké disciplíny, v neděli jedna delší (na 200 m) a štafety. Dětem se závody moc povedly, zaplavaly si osobáky a zařádily v bazénu. 

V individuálních disciplínách dosáhly děti na 13 medailových umístění – Eliška jedno druhé místo, Petra dvě první a dvě třetí místa, Bořek druhé místo, Tomáš dvě první a dvě druhá místa, Vasil tři první místa. K tomu přidala déčková štafeta (Eliška s Petrou posilněné o éčkaře Alisu s Bořkem) třetí místo. V céčkové štafetě skvěle doplnila kluky Maruška (z kategorie E), která se nezalekla soupeřů o čtyři roky starších a všichni doplavali na krásném pátém místě.  

Závody se vyhodnocují jako čtyřboj a tam se naši závodníci také neztratili. Alisa vyhrála kategorii E0 (ročník 2013 a mladší), Petra byla druhá v kategorii D (ročníky 2009, 2010), Vasil i přes zranění, které mu neumožnilo v neděli plavat, skončil v kategorii C (ročníky 2007, 2008) druhý, Tomáš byl celkově druhý ve sloučené kategorii A a B (ročníky 2006 a starší). V soutěži družstev skončila Modrá Hvězda na čtvrtém místě. (Kompletní výsledky najdete zde: https://polistime.cz/vysledky/.) 

Všem závodníkům patří pochvala za reprezentaci klubu a všem rodičům dík za to, že děti na závody doprovodili. 

(Hned 21. ledna se do Mostu vrátíme. Bude se tu plavat 1. kolo ligy.)