Modrá hvězda

Tábor (12.3.2022) 

Minulou sobotu 12. března se v Táboře plavalo druhé kolo ligy mládeže. Horší termín už pořadatelé zvolit nemohli. Trefili se přesně mezi pražské prázdniny, a proto nebylo jednoduché složit závodní družstvo. Nakonec se podařilo a do Tábora odjelo 12 dětí (a to ještě Bořek onemocněl). Závody v Táboře jsou obtížné, protože se plavou dlouhé disciplíny 400 a 800 PP, což představuje 16 a 32 bazénů. Navíc se plavou také rychlostní disciplíny 25 a 50 m na nádech. Děti ale byly fantastické a i přes počáteční obavy všechno krásně zvládly. 

V kategorii E (ročníky 2011 a mladší) nás reprezentovaly Alisa, Maria, Rozárka a Terezka . Zatímco Alisa s Marií jsou zkušené závodnice a opory týmu, Terezka s Rozárkou plavou teprve od září a pro Rozárku to byly vůbec první závody. Všechny holčičky zaplavaly moc hezky. Alisa doplavala na 400 PP pátá a porazila řadu závodnic, které jsou starší i o dva roky. Kdyby se vyhlašovala kategorie E0 (ročník 2013 a mladší), měla by Alisa tři první místa a Terezka druhé a třetí. Maruška se výrazně zlepšila i díky obrátkám, které se jí podařilo vypilovat. Rozárka bez problémů všechno doplavala a pomohla vybojovat cenné body. 

V kategorii D jsme měly Elišku a Petru a holky obsadily přední příčky. Petra byla dvakrát první. Škoda pokaženého startu na 25 RP. Náladu si ale zlepšila na 800 PP, kterou vyhrála a jako jediná zaplaval čas pod 10 minut. Eliška vyhrála 25 RP a k tomu skončila dvakrát druhá. Holky v kategorii doplnili Kostík s Tobiášem. Pro oba to byly vůbec první závody a kluci zvládli doplavat 25 RP i 800 PP, což pro ně určitě nebylo jednoduché.  

Adam, Filip, Vasil a Zbyněk plavali v kategorii C. Vasil potvrdil svoji dominanci a skončil třikrát první a jednou druhý. Zbyněk skončil na 800 PP na čtvrtém místě. Adam s Filipem si zaplavali krásné osobáky a je velká škoda, že se Filipovi nepodařilo dokončit 50 RP.   

Ve štafetách, které se musí plavat jako smíšené, jsme museli hodně improvizovat. Nakonec za kategorii C plavaly i holky z D a za kategorii D holky z E. Taktický tah se vyplatil. Céčková štafeta (Eliška, Zbyněk, Petra a Vasil) doplavala za Libercem a Mostem třetí. Déčková štafeta (Maruška, Tobiáš, Kostík a Alisa) skončila pátá. Mimo soutěž jsme složili ještě jednu céčkovou štafetu (Adam, Rozárka, Terezka, Filip), která také zdárně doplavala. Důležité bylo, že si všechny děti mohly štafety vyzkoušet.  

A jenom pro zajímavost. Nováčkům Rozárce, Kostíkovi a Tobiášovi se podařilo vyplavat cenných 216 bodů do celkového hodnocení klubu. Z toho je vidět, že i nezkušení mohou přispět k úspěchu týmu. Ve druhém kole ligy skončili naši mladí plavci na čtvrtém místě. (Kompletní výsledky najdete zde https://polistime.cz/vysledky/, v příloze je tabulka s časy našich dětí.) 

Všem dětem děkuji za vzornou reprezentaci a blahopřeji k výsledkům. Rodičům patří dík za doprovod dětí na závody.