Modrá hvězda

Shrnutí podzimních závodů (říjen-prosinec 2022) 

  • Rumburská ploutev se plavala 22. 10. Některé kluby tentokrát závody vynechaly, proto přijelo jenom 79 závodníků. Nás těší to, že jsem se vrátili na předkovidovou úroveň a měli jsme 21 závodníků z řad začátečníků (Kuba a Marek), tak i zkušených stálic závodů (Karolína, Sára, Honza). Výsledkem bylo 19 prvních míst (Alisa 6, Maruška 1, Karolína 5, Honza 5, Dan 2), 13 druhých míst (Maruška 1, Sára 2, Adam 2, Dominika 2, Marek 1, Mikuláš 1, Dan 2, Terka 2), 20 třetích míst (Ondra 1, Maruška 2, Sára 3, Adam 2, Lena 2, Tobiáš 1, Dominika 1, Marek 2, Mikuláš 1, Klára 1, Dan 1, Terka 3). Většina dětí si zaplavala osobáky. A nakonec (jako tradičně) byla volná zábava v bazénu a skoky z věže. 
  • Ve stejném termínu se v Bratislavě plaval Memoriál Petra Ladiča, kde jsme měli 8 závodníků z celkového počtu 178. Naši plavci se neztratili. Většina plavala v osobních rekordech a skoro všichni získali medaili. Celkem to bylo 13 prvních míst (Nela 3, Bořek 3, Vasil 4, Petra, Zbyněk a Šimon po 1), 2 druhá místa (Lucka 2, Petra a Bořek po 1), 4 třetí místa (Zbyněk 2, Petra a Lucka po 1).  
  • Prodloužený víkend 28. – 30. 10. se v polské Poznani konalo finále světového poháru. Závodů se účastnilo 38 klubů z celého světa a mezi nimi také Modrá Hvězda Praha. Vasil získal v kategorii C stříbro a bronz. Tomáš, letos už v kategorii dospělých, obsadil dvakrát nepopulární čtvrté místo. 
  • Závodní smršť pokračovala 5. – 6. 11. mezinárodními závody Nemo Trophy ve Zlíně. Účast 11 závodníků přinesla řadu osobních rekordů a 10 medailových umístění. Pokud by se to někomu zdálo málo, tak na těchto závodech se vyhodnocují všechny věkové kategorie dohromady. 
  • Na mezinárodních juniorských závodech v maďarském Kécskemétu nás 26. a 27. listopadu reprezentovali Eliška, Petra, Bořek a Vasil. A všem se dařilo. Domů přivezli 3 zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. V soutěži klubů se děti umístily na celkovém sedmém místě ze 47 startujících klubů. 
  • V sobotu 3. 12. se plaval Mikulášský pohár v Přerově. Závodů se účastnilo 245 závodníků a mezi nimi i šest našich – Eliška, Alisa, Maruška, Terezka, Bořek a Zbyněk. Těší nás, že nejpočetnější zastoupení jsme měli v kategorii E (děti ročník narození 2011 a mladší). A zrovna oni vybojovali největší úspěchy. Získali 7 medailových umístění. Alisa zlato a dvě stříbra, Terka bronz, Bořek zlato a dva bronzy. V hodnocení víceboje byl Bořek celkově druhý. Kdyby se víceboj vyhodnocoval i v kategorii E0, byla by Alisa první. Všichni si zaplavali osobáky. A protože to byl Mikulášský pohár, přišel i Mikuláš s andělem a čertem. 

Od září do prosince se závodů zúčastnilo 32 dětí. Někteří absolvovali jenom jeden závod, někteří jich zvládli i osm. Všem dětem blahopřejeme k jejich výkonům a zároveň děkujeme rodičům, kteří je na závody doprovázejí. 

Poslední letošní závody se konají tento víkend v Mostě. Připojte se k nám a rozšiřte řady našich závodnických nadějí. 

Přeji hezký předvánoční čas.