Modrá hvězda

Rumburská ploutev (11.11.2023) 

V sobotu 11. 11. vyrazilo 19 našich závodníků na Rumburskou ploutev. Těší nás, že se závodů zúčastnily jak malé děti (nejmladší osmiletý Matouš), tak i junioři (Dan, Honza, Ondra a Zbyněk), ostřílení závodníci i nováčci (Míša, Nela, Matouš a Radim). Všichni zaslouží za své výkony (mnozí i odvahu) velkou pochvalu.  

V kategorii E (ročníky 2012 a mladší) si Rozárka v nových závodních ploutvích zaplavala samé osobní rekordy. Radim si vyzkoušel nové disciplíny a i když 15 metrů na nádech nedoplaval, už ví jak na to. Míša naopak 15 metrů na nádech trochu nečekaně vyhrála a Alisa se přiblížila svým osobním rekordům. Kuba zaplaval osobáky a Matouš úspěšně zvládl další nové závodní disciplíny, a hlavně se závodů vůbec nebojí. Z Marka se stává opora éčkového týmu a přidává další osobáky. Mikuláš s Terezkou se hezky rozplavávají. 

V kategorii D (ročníky 2010 a 2011) plavaly Aneta s Dominikou v osobácích. Úspěšně je v této kategorii doplnil Johan, který vyplaval nejlepší časy. 

V kategorii C (ročníky 2008 a 2009) jsme měli Gregora, který je stálicí týmu a vždycky se mu nějaký osobák podaří. Naše řady zase po pár letech doplnil Matyáš a zdá se, že plavat nezapomněl a hned skočil po medailových umístěních. Nela, která začala ploutve zkoušet teprve v říjnu, už má za sebou také první medaile. 

V juniorech (ročníky 2006 a 2007) plavali Ondra, Zbyněk, Honza a Dan. Kluci si mezi sebe rozdělili medaile ve všech disciplínách. 

Na závěr závodů se opět dělo to, kvůli čemu někteří do Rumburku jezdí. Volná zábava a skákání z můstku. A to si děti umí užít vrchovatě. 

Dětem děkujeme za vzornou reprezentaci. Pochvalu si zaslouží taky za to, jak si dokázaly samy zorganizovat závody a postaraly se o sebe. A samozřejmě patří poděkování také rodičům, kteří děti na závody doprovodili. 

Výsledky závodů posílám v příloze a najdete je také na https://polistime.cz/vysledky/

Na závěr připomínám, že v sobotu 25. 11. se plave Velká cena Tábora. Výborné závody pro všechny bez ohledu na věk a schopnosti s tradičně bezva atmosférou. S ohledem na prodloužený víkend posouvám termín pro přihlášení na večer pondělí 20. 11.