Modrá hvězda

Jako již po 47. nastal trenérský rébus, jak co nejlépe obsadit všechny discipliny v tomto prestižním závodě. Svou váhu má tento závod z několika důvodů.

Jde o závod, ve kterém se snaží reprezentanti PP, RP a BF předvést co nejlepší výkony, aby byli zařazeni do výběru pro ME či MSJ, nebo ti mladší, aby se o nich, jako o budoucích reprezentantech začalo uvažovat.

Snahou celého týmu je co nejlépe uspět v závodě jako celek – vždyť je to nejvyšší soutěž družstev. A to trochu ovlivňuje i výkony závodníků, protože ti nejlepší jsou samozřejmě nejvíce využíváni a tak za dva půldny plavou 6, či dokonce 7 závodů, mnohdy i dva hned po sobě. Ti jsou také nasazováni do závodů, ve kterých získají nejvíce bodů. A zisk bodů jednotlivců je tak ovlivněn i tím, že téměř v každé disciplině mohou plavat jen 2 závodníci z jednoho klubu, 1500 m plave jen 1 závodník. A tak někteří plavou discipliny, v kterých nejsou sice nejlepší, ale „družstvo si to žádá, družstvo to potřebuje“. Právě proto všem závodníkům dík za výkony.

Novým Jičínem a porazilo tak silné družstvo Mostu (o pouhé 4 body), na 5. místě skončil Zlín, dále pak Čochtan Žďár, Liberec a Pulec Praha.

Družstvu mužů získaných 387 bodů stačilo jen na 5. místo (stejně jako vloni), 11 bodů před Zlínem. Na sedmém místě skončila Olomouc a 8. místo, stejně jako v ženách, obsadil Pulec Praha.

2014-07-30 16:46:20