Modrá hvězda

Maximální, ale také ideální, je složení družstva ze 7 závodníků. V závodě se plave 24 individuálních disciplín a 2 štafety. Jeden závodník smí plavat, kromě štafet, maximálně 5 disciplín. Při složení jen 5 členného družstva čtyři z nich plavou 7 disciplin, jeden 4, a to během dvou půldnů což je i pro ty nejlepší příliš mnoho. Zvláště, když pořadí disciplín je pro závodníky ne zcela vyhovující. Plavat 400 RP hned po 100 PP a naopak 200 PP hned po 400 RP a následně ještě štafetu je příliš vysilující. Přesto se všichni snažili plavat co nejlépe (s ohledem na množství a kvalitu tréninků absolvovaných před Ligou).

Bylo předem jasné, že dvě loňské opory ženského družstva (Háhnová, Tylová) se ze zdravotních či studijních důvodů nemohou zúčastnit a tak se již předem vědělo, že složení týmu žen bude jen pětičlenné, což je minimální složení, aby byly obsazeny všechny disciplíny. Původní složení bylo: Monika Mročková, Eliška Vilímová, Radka Chomutová, Eliška Šimůnková a Lucie Žížalová. Ve středu večer se ještě odhlásila Lucie Žížalová a tak zbylo družstvo již jen čtyřčlenné. Každá ze zbývajících čtyř závodnic pak dostala „přidáno“ minimálně jednu disciplínu navíc. Snažili jsme se o doplnění družstva, ale nakonec s námi jela mladičká Kateřina Bábková. Protože je ročník 2001, na bodování do ligy to nemělo žádný vliv. Ani započtené body Kačky by nestačily na 4. místo (chyběl by nám ještě jeden bod) a družstvo žen tak skončilo na 5. místě.

Družstvo mužů ve složení Josef Cimburek, Jan Skružný, Miro Chomut, Pavel Wohl a Viktor Komar, bylo na poslední chvíli posíleno závodníkem Jiřím Petržilkou, který již rok trénuje v Praze, a pro kterého nezbylo v družstvu Liberce již místo. Miro Chomut i jeho sestra Radka dva až tři týdny před Ligou onemocněli. Radka stihla ještě pár tréninků před závody, avšak Miro po antibiotikách už jen poslední páteční trénink. Ale nejen proto družstvo mužů obsadilo 5. místo. Potřebovali bychom alespoň jednoho kvalitního závodníka na BF a Pavel Wohl, byť se v letošním roce hodně zlepšil, by měl zrychlit ještě o několik vteřin, aby mohl více zaskočit i v disciplinách PP.

Přesto byly některé závody velice napínavé. Například Josef Cimburek oplatil Dušátkovi z Liberce loňskou porážku a zvítězil na 800 m RP o 6 setin vteřiny. Dobré výkony předvedla Eliška Vilímová (2. místo na 1500 m PP), Jan Skružný na 100 m RP a Monika Mročková, která si zlepšila osobní rekord na 100 m RP o více než dvě vteřiny! Potěšující je vytvoření čtyř osobních rekordů (100 m RP, 50 m, 100 m a 200 m PP) Jiřího Petržilky pod hlavičkou Modré Hvězdy Praha. Všem závodníkům je třeba poděkovat; některým za výkony, některým za body, některým i jen za snahu a některým za snahu o co nejlepší výkony proměněné v body.

Bodové zisky na MČR družstev 2013

Ženy

Monika Mročková 80
Eliška Vilímová 86
Eliška Šimůnková 55
Radka Chomutová 68
Kateřina Bábková 22
+ 66 bodů za štafety 66
Celkem 355

 

Muži

Josef Cimburek 90
Jan Skružný 81
Jiří Petržilka 50
Miro Chomut 36
Pavel Wohl 32
Viktor Komar 25
+ 64 bodů za štafety 64
Celkem 378

2013-05-03 15:44:36