Modrá hvězda

Orientační potápění Jesenice u Chebu  (11.-12.6.2022)  

Červen je ve znamení závodů. Plave se série dálkových závodů a k tomu se závodí také v orientačním potápění, kde máme zastoupení v kategoriích juniorů i dospělých. 

Během víkendu 11. a 12. června se na přehradě Jesenice u Chebu uskutečnilo 3. kolo evropského poháru a mistrovství ČR. Junioři se na místě sešli už ve středu, aby mohli trénovat a získávat nové zkušenosti. Škoda, že Karolína během soustředění onemocněla a musela ještě před závody odjet. Na závodech se sešlo 62 závodníků z Česka, Slovenska, Chorvatska, Německa, Rakouska a Maďarska. Modrá hvězda byla zastoupena třemi juniory (Šimon M., Šimon V. a Tomáš) a pěti závodníky v kategorii seniorů (Eliška, Lucka, Honza, Lukáš a Martin).  

V sobotu dopoledne se plavala disciplína hvězda, ve které skončila Eliška šestá a Lucka osmá. Ve stejné disciplíně doplavali Honza osmý a Lukáš třináctý. V kategorii juniorů skončil Šimon V. první, když úspěšně proplaval celou trať. Šimon M. skončil třetí. Tomáš zabloudil hned na začátku závodu. Odpoledne se plavala disciplína M-kurz. Holky tentokrát obsadily 10. a 12. místo. V mužích vyhrál Martin, Lukáš byl sedmý a Honza jedenáctý. V juniorech skončil Šimon V. druhý a Šimon M. třetí. Tomáš plaval v pátém nejlepším čase ze všech startujících, ale poslední otočnou tyč podplaval, takže skončil v poli poražených. 

V neděli čekala závodníky disciplína sjíždění, která se plave ve čtyřčlenných družstvech. Naše družstvo ve složení Honza, Tomáš, Šimon M. a Lukáš skončilo celkově čtvrté a medaile z evropského poháru jim unikla jenom o fous kvůli nepřesnosti v cíli. Díky svému výkonu získali prvenství na MČR. 

Fotky ze soustředění a ze závodů jsou na FB.