Modrá hvězda

Most

V sobotu 22. 1. 2022 se naši malí i větší závodníci zúčastnili závodů 1. kola české ligy mládeže v Mostě. Nakonec do Mostu odjelo jenom 8 závodníků z původně přihlášených 14. Nebyli jsme ale jediní komu se složením závodního družstva zamával covid. Posledních závodů v roce 2020 se zúčastnilo přes 100 závodníků a v sobotu jenom 71. Kde jsou ty časy, kdy na lize závodilo víc než 20 našich dětí. Ale určitě se to časem zase spraví.   

Nela, Lucka a Honza vyrostli z žákovské kategorie a nám se nepodařilo obsadit dívky kategorie C. Místo toho máme dostatek kluků a ti se všichni snažili. Až na Zbyňka zvládli všichni obtížnou disciplínu 400 RP (= plavání pod vodou s lahví), kterou zatím neměli možnost na závodech plavat. Vasil při všech svých startech obsadil první místo. Zbyněk byl dvakrát čtvrtý a jednou pátý. Adam s Filipem si zaplavali hezké osobáky.  

V kategorii D jsme měli jenom Elišku, která zabojovala a vybojovala tři první a jedno druhé místo.  

V kategorii nejmladších (děti ročník narození 2011 a mladší) naše barvy hájili zkušení Bořek a Alisa a k nim se přidala Terezka, která trénuje teprve od září a byly to její druhé závody. Bořek vyhrál všechny své disciplíny. Alisa s Terkou patřily k nemladším účastnicím závodů, ale jsou to velké bojovnice. Kdyby se vyhodnocovala kategorie E0 ve všech závodech by obsadily první a druhé místo.   

Na závěr závodů se plavaly štafety. Podařilo se nám složit jenom dvě štafety. Céčkovým klukům Adamovi, Vasilovi a Zbyňkovi vypomohla Eliška a doplavali na druhém místě. Zbývající děti složily cvičnou štafetu, kdy ti nejmladší plavali štafetu v kategorii nejstarších. Sice nedoplavaly, ale vyzkoušely si štafetu, což jde jenom na závodech. 

I přes nepřízeň covidu děti zabojovaly a přivezly celkem 11 medailových umístění, ale hlavně společně vybojovaly body do celkového hodnocení družstev, ve kterém jsme nakonec obsadili čtvrté místo. Do dalších kol máme na čem stavět.   

Kompletní výsledky závodů jsou zde https://polistime.cz/vysledky/

Děkuji všech dětem za vzornou reprezentaci a snahu (většina dětí plavala v osobních rekordech). Pochvalu zaslouží i Mikuláš, Maruška, Kostík, Klárka, Ondra a Dan, kteří na závody jet chtěli, ale účast jim znemožnil covid.