Modrá hvězda

Závody začaly už v pátek odpoledne a již první disciplína 100 PP nám v kategorii D hoši přinesla medaili a to hned zlatou Tomáše Pilného. Ve stejné disciplíně skončila Nela Dušková na druhém místě. V další disciplíně, 800 m PP, získal Tomáš Pilný stříbrnou medaili. 

Ani v sobotních disciplínách jsme nezůstali bez medailí a dobrých umístění. Vrcholem sobotního programu (a to doslova) byly štafety. V kategorii E jsme postavili smíšenou štafetu (4 x 50 PP) ve složení Lucka Jelínková, Šimon Čermák, Lucka Brožková a Nela Dušková. Děti zabojovaly. Po druhé předávce byly na 5 místě. Lucce se podařilo místo udržet a Nela finišovala a štafeta skončila na medailovém třetím místě. Potom následovala štafeta kategorie D (4 x 200 m) ve složení Šimon Heinige, Marek Vaško, Šimon Vyskočil a Tomáš Pilný. Šimonovi na prvním úseku soupeři trochu ujeli, Marek se Šimonem Vyskočilem ztrátu nepatrně stáhli. Přesto se před posledním úsekem zdálo pořadí jasné a naše vyhlídky na první místo ztracené. Tomáš přebíral štafetu na třetím místě se ztrátou třetiny bazénu na soupeře. Neskutečným finišem (plaval v osobním rekordu) obě štafety předplaval a ještě jim „ nadělil“ téměř třetinu bazénu. Kdo tu štafetu viděl, bude na ni ještě dlouho vzpomínat.

Při nedělních závodech už byla na závodnících vidět únava a ta si vybrala daň v podobě diskvalifikací. Naši závodníci si prožili svou sportovní tragédie právě při štafetách. Kategorie E doplavala na druhém místě, kategorie D na prvním, ale obě štafety byly diskvalifikované pro chybný start!

Rychlá rekapitulace:

Získali jsme celkem 13 medailí v individuálních disciplínách (Tomáš – co start, to medaile, tj. 5 x 1. místo, 3 x 2. místo, 2 x 3. místo, Nela – 1 x 2. místo) a 2 medaile ve štafetách (1. a 3. místo). Linda a Nela se umístily ve všech disciplínách v první desítce. Všichni se snažili plavat co nejlíp, o čemž svědčí osobní rekordy, kterých dosáhli, ale také umístění, protože většina se na MČR nominovala z posledních pozic.

Na závěr je třeba poděkovat všem účastníkům mistrovství za vzornou reprezentaci klubu. Děkuji všem rodičům, kteří děti na mistrovství doprovodili, fandili a vytvářeli tak nezbytné zázemí.

2017-06-06 20:30:47