Modrá hvězda

MČR v ploutvovém plavání Zlín (26.-28.5.2023) 

Poslední květnový víkend se ve Zlíně konalo bazénové mistrovství republiky. Modrou Hvězdu reprezentovalo 13 závodníků napříč všemi věkovými kategoriemi od kategorie E až po dospělé.  

V kategorii E (ročníky 2012 a mladší) jsme měli Alisu a Mikuláše. Oba plavali v osobních rekordech. Alisa při sedmi startech skončila pětkrát v první desítce, z toho dvakrát na pátém místě. Mikuláš si pohlídal starty a třikrát byl mezi prvními deseti z toho v disciplíně 400 PP doplaval šestý.  

V kategorii D jsme měli Dominiku a Bořka. Pro Dominiku to byly první velké (a trochu nečekané) závody. Nelekla se jich a zlepšila se ve všech svých startech a v disciplíně 100 RP skončila sedmá. Bořek je zkušený závodník a v silné konkurenci získal ze šesti startů čtyři medaile, zlato, stříbro a dva bronzy. 

Společně si všichni čtyři zaplavali štafetu 4×50 PP a doplavali šestí. 

V kategorii C nás reprezentovali Eliška, Petra a Vasil. Eliška byla nejhůř šestá a v disciplíně 50 PP vybojovala stříbro. Petra si domů přivezla dvě zlaté, jednu bronzovou medaili a jako bonus si odvezla další bronzovou medaili i v seniorské kategorii. Vasil ovládl svoji kategorii a získal čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili. 

V juniorské kategorii B jsme nakonec měli jenom Lucku a Zbyňka. (Nela po prodělané nemoci nebyla natolik fit, aby mohla k závodům nastoupit.) Lucka se specializuje na dlouhé tratě a v nich získala druhé, čtvrté a páté místo. Zbyněk obsadil ve své kategorii třikrát první a jednou třetí místo.  

Nejvíc závodníků jsme letos měli v kategorii dospělých, kde nás reprezentovali Cimba, Šimoni a Tomáš. Cimba získal bronz na 400 RP, Šimon M. stříbro na 1500 PP, Šimon V. bronz na 50 PP a páté místo na 50 RP. Tom doplaval jednou první, dvakrát druhý a jednou třetí. 

Pro poslední disciplínu mistrovství, štafetu 4×100 PP, byl cíl jasně daný. Překonat letitý klubový rekord. A to se čtveřici Šimon V., Cimba, Vasil a Tom podařilo. V čase 2:42.80 překonali skoro o dvě vteřiny rekord z roku 2011 a navíc se stali mistry ČR pro letošní rok. 

Závěr – Mistrovství ČR ve Zlíně se povedlo, máme medailí (11 zlatých, 7 stříbrných, 7 bronzových), máme osobní rekordy. Navíc naši reprezentanti (Nela, Tom a Vasil) potvrdili své nominace na mistrovství světa a Evropy, která se budou konat v červnu a v červenci. Dík patří trenérům, rodičům i závodníkům. (Kompletní výsledky jsou na https://polistime.cz/vysledky/.)