Modrá hvězda

Litoměřická ploutev (15.10.2022) 

Sobotu 15. 10. jsme prožili v Litoměřicích na prvních podzimních závodech Litoměřická ploutev, na kterých startovalo 133 dětí. Naše výprava čítala 20 členů a jsme rádi, že s námi do Litoměřic jeli také úplní nováčci Adam, Lukáš a Jakub.  

V kategorii nejmladších (E = ročník 2011 a mladší) nás reprezentovalo 8 dětí. Zkušený Bořek obsadil při všech svých startech první místo. Alisa sice oplakala své umístění, ale neuvědomila si, že ji porazily jenom závodnice o dva roky starší. Příští rok už může očekávat medaile. Mikuláš i Rozárka si zaplavali osobáky. Marek si zažil první diskvalifikaci za chybný start, ale ostatní disciplíny se mu povedly. Naše řady posílili Kuba, Adam a Lukáš. Pro všechny to byly první závody a Kubovi se podařilo umístit v polovině závodního pole. Adam s Lukášem sice výsledkovou listinu uzavírali, ale je třeba napsat, že se závodů nebojí, přestože je jim teprve sedm let. 

V kategorii D (ročník 2009 a 2010) jsme měli zkušené závodnice Elišku a Petru. Zatímco Petra byla třikrát první, Eliška jí úspěšně asistovala a skončila třikrát druhá. Po dlouhé době se na závodech zase ukázala Dominika a byly z toho samé osobáky. Podobně to dopadlo i s Vojtou. 

V kategorii nejstarších (C = ročníky 2007 a 2008) jsme měli zastoupení osmi dětí. Vasil vybojoval dvě první a jedno druhé místo. Zbyněk skončil dvakrát třetí a jednou čtvrtý. Ceníme si ale i výkonů ostatních kluků, kdy Adam, Dan i Grigory plavali v osobních rekordech. Kláře se také podařilo zaplavat samé osobáky a jsme rádi, že se k závodům konečně po letech trénování odhodlaly Elen a Lena.   

Jako vždy se na konci závodů plavaly štafety, což je obvykle naše parádní disciplína. Vyzkoušeli si je všechny děti a všem se dařilo. Nikdo se nezalekl zmatku a všichni zdárně doplavali. I naši nováčci Jakub, Adam, Lukáš a Marek, kteří zkoušeli štafetu poprvé, uspěli. Další éčková štafeta (Alisa, Rozárka, Mikuláš a Bořek) skončila třetí. V kategorii D jsme měli ve štafetě Elišku, Dominiku, Vojtu a finišovala Petra. Štafeta skončila třetí. V kategorii C jsme měli dvě štafety. Pokusnou, ve které startovali Grigory, Elen, Lena a Adam, a závodní, kde byli Klára, Dan, Vasil a Zbyněk. Závodní štafeta doplavala na druhém místě. Důležité je, že si štafetu vyzkoušeli všichni a všichni ji doplavali. 

A protože to byl jubilejní 30. ročník Litoměřické ploutve, závody byly ozvláštněny závodem malinkatých dětí, hendikepovaných plavců, a nakonec závodem trenérů. Všichni si za své výkony zasloužili obrovské ovace. Pochvalu si zaslouží také všechny naše děti, které se opravdu snažily a dařilo se jim. A dík patří samozřejmě také rodičům, kteří děti na závody doprovodili. 

Už teď se těšíme na další závody, které se plavou tuto sobotu v Rumburku. Jestli jste se ještě nepřihlásili, máte možnost do středečního večera. 

(Kompletní výsledky najdete zde: https://polistime.cz/vysledky/.)