Modrá hvězda

MČR v distančním plavání s ploutvemi Velké Dářko (18.-19.6.2022) 

Minulý víkend jsme měli desetičlenné zastoupení na dálkových závodech na Velkém Dářku u Žďáru nad Sázavou. Závody byl dvoudenní a ceníme si toho, že všichni dokázali plavat oba dny, i když nálož metrů to byla opravdu velká. 

V kategorii E obsadila Alisa dvakrát páté místo a Maruška byla dvakrát šestá. Bořek byl v sobotu druhý a v neděli mu těsně unikla bronzová medaile. Johan doplaval na 12. a 15. místě. V kategorii D jsme měli jenom Elišku, která skončila v sobotu třetí a v neděli pátá. Vasil vyhrál v kategorii C oba závody, Zbyněk byl šestý a sedmý, Adam dvakrát desátý. V kategorii B byl Honza v sobotu první a v neděli druhý. Sára sobotní závody (4 km) nedokončila, ale v neděli úspěšně doplavala na sedmém místě. A protože jsou děti neúnavné a mají natrénováno, v sobotu si zaplavali malí (Bořek, Johan, Maruška a Eliška) také štafetu, ve které skončili pátí. Nedělní závody zakončili štafetou zase velcí (Zbyněk, Sára, Eliška a Vasil) a také skončili pátí. Všichni si zaslouží pochvalu za výkony i odvahu. Rodičům děkujeme za to, že děti na závody doprovodili.  

Kromě Adama a Sáry budou všichni pokračovat ve své dálkové šňůře také tuto sobotu na závodech v Tovačově. Tak ať se jim daří.