Modrá hvězda

MČR Pardubice (27.-29.5.2022) 

Máme za sebou bazénové mistrovství republiky. Do Pardubic v pátek odcestovala výprava 14 závodníků napříč všemi věkovými kategoriemi od nejmladší Alisy až po Cimbu. Hned první disciplína mistrovství 50 PP přinesla našim barvám dvě stříbra a potom už to šlo samo. Téměř v každé disciplíně získal někdo z našich medaili. 

Maruška s Alisou byly poprvé na velkých závodech. Na medaile se holkám dosáhnout zatím nepodařilo, ale v početném závodním poli si zaplavaly kvalitní osobní rekordy. Alisa byla vůbec nejmladší z holek. Kdyby se vyhlašovala kategorie E0, všechny disciplíny by vyhrála. Na mistrovství se ale kategorie E0 nevyhlašuje, proto musíme věřit, že jí dravost vydrží a příští rok už se dočká i nějakých medailových umístění.  Bořek v kategorii E plaval téměř vše v osobních rekordech, ale v obrovské konkurenci závodníků z Moravy to stačilo jenom na jedno třetí místo. V ostatních disciplínách skončil vždy těsně za stupni vítězů (2x 3., 4x 5., 1x 6.). 

V kategorii D jsme měli Elišku a Petru. Eliška zazářila ve sprintu 25 RP, kde doplavala druhá. Při ostatních startech jí těsně unikly medaile (1x 4., 3x 5., 1x 6 a 1x 7.). Péťa si domů přivezla dvě zlaté a dvě stříbrné medaile a k tomu ještě dvě čtvrtá místa. 

Eliška, Alisa, Bořek a Petra hájili naše barvy také ve štafetách, kde v disciplíně 4×100 PP vybojovali bronz, v 4×50 PP doplavali čtvrtí. Štafeta 4×50 BF se jim nepovedla a byli diskvalifikovaní. 

V kategorii C nás reprezentovali Vasil se Zbyňkem. Vasil potvrdil roli favorita a obsadil ve své kategorii 3x první a 3x druhé místo. Svými výkony dosáhl také na dvě bronzové medaile v kategorii dospělých. Zbyněk i přesto, že nemohl poslední měsíc kvůli zdravotním problémům trénovat, zaplaval téměř ve všech disciplínách osobní rekordy. 

V juniorské kategorii B jsme měli nejpočetnější zastoupení. Karolína si opět troufla na nenáviděných 1500 m a skončila stříbrná. K tomu přidala ještě čtvrté a páté místo. Téměř vše plavala v osobácích. Lucce se závody až tak moc nepovedly, ale páté a šesté místo také potěší. Roli favoritky kategorie B potvrdila Nela čtyřmi zlaty a jedním bronzem. Výkony dosáhla také na dvě absolutní vítězství a dvě stříbra v kategorii dospělých. V klučičí kategorii hájil naše barvy Šimon V. Přestože před necelým půl rokem podstoupil operaci nohy, dokázal se na mistrovství výborně připravit a domů si přivezl čtyři stříbra a jedno čtvrté místo. 

V kategorii dospělých jsme letos měli tři závodníky, z nich Šimon M. a Tomáš plavou v kategorii A letos poprvé. Cimba si odskočil od komentování na 400 RP a skončil druhý. Šimonovi vyšla sázka na 1500 m a skončil první. K tomu přidal dvě sedmá místa. Tomáš vybojoval jedno zlato, čtyři stříbra a jeden bronz. V poslední disciplíně MČR, štafetě 4×100 PP potom Vasil, Šimon M., Šimon V. a Tomáš vybojovali bronzové medaile.  

Závěr – Mistrovství ČR v Pardubicích se povedlo, máme medaile, máme osobní rekordy. Dík patří trenérům, rodičům i závodníkům. (Kompletní výsledky jsou na https://polistime.cz/vysledky/, fotky na FB.) 

(18. a 19. června nás čeká ještě MČR v distančních disciplínách na volné vodě.)