Modrá hvězda

Gratulace všem účastníkům Modré Hvězdy Praha k zisku 33 medailí na Mistrovství ČR v PP v Pardubicích

Od pátku 17. května do neděle 19. května se v Pardubicích konalo Mistrovství České republiky v ploutvovém plavání a rychlostním potápění. MČR se zúčastnilo 17 klubů z Čech a Moravy.

Z celkového počtu 33 medailí, jsme získali 17 zlatých, tedy 17 titulů Mistr ČR v plavání s ploutvemi. Dalším velkým úspěchem je umístění klubu MH Praha na 3. místě podle olympijského bodování ze všech zúčastněných klubů. 

Obrovským zážitkem byly štafety, a to jak 4×50 m PP (2 ženy, 2 muži), tak i štafety 4×100 m BF (2+2) i 100 m PP muži, kdy v obou štafetách jsme vyhráli o setiny.

Na zisku 17 zlatých se podíleli i další závodníci a závodnice – Eliška Andrášková, Nela Dušková, Alisa Hustey, Bořek i Vasil Plocovi, Petra Šikýřová, Šimon Vyskočil a na všech prvních místech štafet i Zbyněk Lipták a Tomáš Pilný. Ostatní závodníci se podíleli na dalších medailích (16) a ti, co na medaile nedosáhli, udělali ve svých výkonech obrovský skok. Zaplavali si osobní rekordy – Dominika Kunešová v každém startu (4), Maruška Hustey ve 3 disciplínách a Aneta Bartůšková ve 2 disciplínách.

Na zisk zlatých medailí na MČR jsme v klubu za předchozí léta zvyklí, ale v takové šíři závodníků ne. Podílelo se na nich jen 9 závodníků!!! Věřím, že svými výkony vzbudili zájem reprezentačních trenérů.

Těm, kteří se budou o úspěchy na mistrovstvích světa nebo Evropy ucházet již v letošním roce budeme držet palce, těm, kteří si řekli o účast v reprezentaci pro příští léta, budeme držet palce také, aby se mezi nejlepší v republice dostali.

Fotografie ze závodů již můžete shlédnout zde a pokud se objeví fotografie další, budou odkazy k nalezení také zde na konci článku.

Další fotografie pak k nalezení zde.