Modrá hvězda

Litoměřická ploutev (14.10.2023) 

Trochu pozdě ale přece informuji o závodech Litoměřická ploutev, které se plavaly 14. 10. Naše výprava čítala 18 dětí a z nich deset bylo na závodech vůbec poprvé. Plavaly se krátké tratě a ani děti, které s námi začaly plavat teprve v září, neměly s disciplínami problém. Samozřejmě skoky nebyly dokonalé, obrátky se děti teprve učí, ale všichni se do závodů vrhli beze strachu, a nakonec zvládli i štafety. Zažili jsme také pár diskvalifikací, ale i ty jsou poučením do budoucna. 

V destičkovém závodě nejmenších jsme měli Alenku, která doplavala celkově druhá.  

V kategorii E (ročníky 2012 a mladší) získala Alisa dvě stříbra. Rozárka s Terkou, stejně jako Kuba, který si po nějaké době zase zazávodil, si zaplavali osobáky. Všechny nové děti se moc snažily, a i když na některých byly zpočátku vidět obavy, držely se a všechno krásně zvládly. 

V kategorii D (ročníky 2010 a 2011) vybojoval Bořek bronz a dvě čtvrtá místa. Pro Anetu, Marušku a Domču byly závody přípravou na finále ligy, které se plave v polovině listopadu. 

Závodníci kategorie C (ročníky 2008 a 2009) dali přednost jiným aktivitám, a tak naše barvy hájila jenom Nela, která zatím absolvovala jen pár tréninků, ale protože je to zkušená klasikářka, neměla se závody problémy a vyplavala si své první časy do registru. 

Nakonec si všechny děti (samozřejmě i nováčci) vyzkoušely štafetu. A bylo z toho třetí a čtvrté místo, ale hlavně všichni štafety úspěšně doplavali. 

Závody v Litoměřicích se dětem povedly. Všem děkujeme za účast. Mimořádnou pochvalu zaslouží Alenka, Amel, Safia, Nina, Radim, Míša, Matouš, Nela, Catherine a Agáta, tj. děti, které s námi byli na závodech poprvé. (Kompletní výsledky jsou v příloze emailu.) 

Další závody nás čekají už v sobotu 11. 11. v Rumburku. Je to sice daleko, ale závody jsou složením disciplíny opět vhodné pro všechny a zejména pro začátečníky. Proto bychom byli rádi, kdyby se závodů zúčastnilo maximum dětí. (Poslední možnost přihlásit se na Rumburskou ploutev je čtvrtek 9. 11. do 16 hodin.)