Modrá hvězda

Liberec (30.4.2022)

Poslední dubnový den byl ve znamení závodů v Liberci. Plavalo se třetí kolo ligy a naše výprava čítala 18 závodníků. (Vracíme se na předcovidové počty. Tak snad už bude jenom líp.) 

V kategorii nejmladších (kategorie E) nás reprezentovali Rozárka, Alisa, Maruška, Terezka, Johan, Bořek a Mikuláš. Rozárka s Terezkou plavou teprve od září, ale závodů se nebojí. Už jsou platnými členkami družstva a získávají pro klub cenné body. Alisa s Maruškou jsou zkušené závodnice a výkony je řadí na přední místa. (Navíc se v Liberci vyhlašovala také kategorie E0, tj. ročník 2013 a mladší, a v té skončily Alisa 3x na 1. místě a Terka 2x na třetím.) Bořek vyhrál všechny tři disciplíny a Johan s Mikulášem bodovali, a navíc si výrazně zlepšili osobáky. 

V kategorii D jsme měli Elišku a Petru. Holky svými výkony excelovaly. Petra získala čtyři první místa a Eliška čtyři druhá místa. Doplnili je Kostík a Vojta. Kostík krásně zvládl rychlostní disciplíny s lahví a na 200 RP skončil na třetím místě. Vojta plave teprve od září, pomalu si zvyká na závody a podařilo se mu plavat v osobních rekordech.  

V kategorii C (nejstarší – ročník 2007 a 2008) jsme měli v dívčí kategorii jenom Kláru, která zvládla plavání s lahví a vytvořila si osobáky. Kluci (Gregor, Ondra, Adam, Filip, Vasil a Dan) se snažili. Všichni si zaplavali osobáky a Vasil vyhrál všechny disciplíny.  

V závěrečných štafetách se děti neztratily. Štafeta kategorie E (Maruška, Matyáš, Alisa a Bořek) vybojovala druhé místo. Déčková štafeta (Eliška, Vojta, Kostík a Petra) skončila po mohutném Petřině finiši také druhá. Céčková štafeta (Dan, Klára, Adam a Vasil) skončila pátá. Mimo soutěž se podařilo postavit ještě jednu céčkovou štafetu, ve které klukům (Filip, Gregor, Ondra) vypomohla Terezka (je o 6 let mladší než kluci). Skončili sice poslední, ale je důležité, že si štafetu natrénovali a zdárně doplavali. 

V celkovém hodnocení klubů jsme ve třetím kole obsadili druhé místo a o postupu do podzimního finále ligy (postupují 3 nejlepší kluby z Čech a 3 z Moravy) rozhodne až čtvrté kolo ligy, které se bude plavat v sobotu 11. 6. na Harcovské přehradě v Liberci. Prosím, udělejte si na tyto závody čas, protože jde o postup do finále. 

Všem dětem děkujeme za účast na závodech a hodnotné výkony. Rodičům potom patří dík za to, že děti na závody vypravili a dopravili.