Modrá hvězda

Liberec – 1. kolo ČLM (20.1.2024) 

V sobotu 20. 1. se v Liberci plavalo za účasti 102 závodníků z osmi klubů 1. kolo České ligy mládeže.  

Modrou Hvězdu reprezentovalo 13 dětí v žákovských kategoriích a 2 junioři ve vložených závodech. Děti neměly vůbec jednoduchou situaci. Kategorie E plavala svou nejdelší bazénovou disciplínu a to 400 PP. Některé děti v kategorii C a D čekaly vůbec první závody s lahví. 

V kategorii E (ročníky 2013 a mladší) jsme měli Terezku, Marka a Matouše. Terka vybojovala bronz na 400 PP. Na Markově výkonu se podepsala delší nemoc, ale i tak bojoval ze všech sil. Velkou radost udělal Matouš (nejmladší člen týmu), který skončil v neoficiální kategorii E0 na prvním, druhém a čtvrtém místě.  

Nejpočetnější zastoupení jsme měli v kategorii D (ročníky 2011 a 2012), kde nás reprezentovali Aneta, Míša, Rozárka, Bořek, Kuba a Mikuláš. Všichni plavali skvěle. Nejenom že zvládli 25 RP (plavání na nádech pod vodou), ale také všichni úspěšně doplavali disciplínu 200 RP (plavání s lahví), se kterou nemají moc zkušeností. Bořek navíc ovládl svoji kategorii a skončil třikrát na prvním místě. 

V kategorii C (ročníky 2009 a 2010) plavali Dominika, Eliška, Petra a Matyáš. Eliška s Petrou si rozebraly první a druhá místa ve všech disciplínách. Domča zvládla premiéru na 400 RP stejně tak i Matyáš, který získal dvě bronzové medaile.  

V kategorii E jsme štafetu nesložili. Déčková štafeta, ve které plavali Aneta, Rozárka, Kuba a Bořek skončila na druhém místě. Éčkaři k sobě přibrali ještě Míšu, společně vyzkoušeli štafetu v dečkové kategorii a skončili šestí. Eliška, Matyáš, Dominika a Petra svou kategorii C ve štafetě vyhráli. 

V celkovém hodnocení družstev jsme díky výkonům všech dětí skončili na druhém místě. 

Letos poprvé si v rámci ligy mohli zaplavat také junioři. Příležitosti využili Nela a Zbyněk. Dá se předpokládat, že také další kola ligy budou zpřístupněna juniorům. Sledujte proto propozice. 

Všem dětem patří pochvala za vzornou reprezentaci. Rodičům děkujeme za podporu, kterou dětem při jejich sportovních aktivitách poskytují. 

(Další závody nás čekají 9. a 10. března ve Žďáru nad Sázavou, 13. dubna v Mostu a 20. dubna v Rumburku. Prosím, počítejte s účastí dětí na závodech.)