Modrá hvězda

Juniorské ME v Poznani, 3. kolo Českého poháru v distančním plavání (Tovačov), 4. kolo evropského poháru v orientačním potápění v Maďarsku

Konec června přinesl Modré hvězdě úspěch v ploutvovém plavání, v distančním plavání na volné vodě i v orientačním potápění.  

Vše zahájila Nela, která je členkou české juniorské reprezentace a od 20. do 26. června se účastnila juniorského mistrovství Evropy v polské Poznani. Při prvním startu se v disciplíně 400 PP probojovala do finále, kde obsadila v osobním rekordu čtvrté místo. Hned další den si finále zopakovala a to v disciplíně 200 PP, kde skončila sedmá. Třetí start na mistrovství Nele konečně přinesl medaili. V disciplíně 400 RP doplavala třetí. (Podrobnou informaci najdete zde https://www.czechfinswimming.cz/mistrovstvi-evropy-junioru-2022-v-ploutvovem-plavani.) 

V sobotu 25. června proběhlo v Tovačově třetí kolo Českého poháru v distančním plavání. Naše barvy tentokrát hájilo šest dětí. V kategorii nejmladších doplavali na trati 500 metrů Bořek na třetím místě a Johan na místě 18. Kategorie D plavala 1000 metrů a Eliška skončila pátá. Kategorie C závodila na trati 2000 metrů. Vasil vyhrál s náskokem skoro dvou minut. Zbyněk doplaval čtvrtý. Nejdelší trať 4000 metrů v kategorii B vyhrál Honza. V Českém poháru skončil Bořek celkově na druhém místě. Vasil a Honza ve svých kategoriích zvítězili. Zároveň kluci vyhráli celou kategorii mužů Českého poháru. Výborný výkon. Zvláštní pochvala patří všem, kdo odplavali všechna kola poháru (Eliška, Bořek, Johan, Vasil, Zbyněk a Honza). Poděkování rodičům, kteří děti po tři víkendy na závodech doprovázeli. (Fotodokumentace je na FB.) 

O víkendu 24. – 26. června se v Maďarsku konalo čtvrté kolo evropského poháru v orientačním potápění. Týden plný medailí zakončil Tomáš, když vyhrál disciplínu M kurz v kategorii juniorů i seniorů a svým výkonem splnil A limit seniorské reprezentace. (Podrobnější informace najdete zde https://www.czechfinswimming.cz/prvni-vitezstvi-pro-tomase-pilneho.)  

Zpráva pro skalní fanoušky ploutvového plavání – Dnes začalo v kolumbijské Cali seniorské mistrovství světa. Českou republiku reprezentuje pět závodníků. Fandit můžete na FB, kde je také podrobné zpravodajství, výsledky a odkazy na přímé přenosy. (Cesta do Cali trvala skoro tři dny a zavazadla ještě nedorazila.)