Modrá hvězda

I po druhém kole se nám podařilo udržet třetí místo v průběžném hodnocení ligy. Získali jsme celkem 7 „medailových“ míst – 4×1. místo, 1×2. místo a 2×3. místo v individuálních disciplínách, a 1×2. místo ve štafetách. Jestli Vám připadá, že je to ústup ze slávy v porovnání s prvním kolem, je třeba si uvědomit, že všechny kategorie plavaly o jednu disciplínu méně.

Nele Duškové se i přes zdravotní problémy podařilo získat dvě první a jedno třetí místo. Tomáš Pilný získal dvě vítězství a jedno druhé místo. Linda Bočková vybojovala kromě třetího místo na 25 m RP ještě páté místo.

Naše nejmladší závodnice, Lucka Orlovová a Peťka Šikýřová, se závodů nezalekly a vyplavaly si hezké časy. Plavaly se nejdelší tratě, ze kterých měli nováčci pochopitelně strach. Většina to ale zvládla bez problémů a „staří“ plavci si zaplavali osobáky.

Postavili jsme celkem 4 štafety v netypické disciplíně 4×100 BF a „éčkaři“ obsadili druhé místo.

Je škoda, že naši „céčkaři“ se závodů opět nezúčastnili a nepomohli Jaromírovi Bartošovi v boji o body v této kategorii C. Ve štafetě musela opět o body bojovat štafeta „postaršená“ o závodníky z kategorie D. Snad se dalších odvážlivců dočkáme v Liberci.

Pochvalu si zaslouží všichni, kdo se závodů zúčastnili. Děkujeme všem závodníkům i rodičům, kteří je na závody doprovodili, a zároveň připomínám, že třetí kolo ligy se plave v Liberci v sobotu 1. dubna – a není to apríl.

2017-03-12 18:59:17