Modrá hvězda

Finále ligy mládeže 2023 Most (18.-19.11.2023) 

Během víkendu 18. a 19. listopadu se v Mostě plavalo Finále Ligy mládeže. Jedná se o mistrovství ČR klubů v žákovské kategorii, ve kterém startují 3 nejlepší kluby z Čech a 3 nejlepší kluby z Moravy. Od ledna do října se plavalo pět kol ligy mládeže, ve kterých jednotlivá družstva získávala body do celkového hodnocení. Po základních kolech se body sečetly a první tři kluby Čech a Moravy postoupily do listopadového finále. 

Místo 16členného družstva naše barvy nakonec hájilo jenom 13 dětí. V kategorii E (ročníky 2012 a mladší) jsme měli Alisu, Rozárku, Terku, Kubu a Marka. V kategorii D (ročníky 2010 a 2011) plavali Aneta, Domča, Maruška a Bořek. V céčkové kategorii (ročníky 2008 a 2009) nás reprezentovali Eliška, Petra, Adam a Vasil. 

I přes početní nevýhodu vybojovalo naše družstvo 13 medailových umístěn v individuálních disciplínách. Vasil vyhrál všechny své závody a byl vyhlášen nejlepším závodníkem ve své kategorii. Bořek obsadil s dvěma druhými a třemi třetími místy celkově druhé místo v kategorii. Petra byla s jedním zlatem a jedním stříbrem celkově třetí v kategorii. Do medailové sbírky přispěly ještě Alisa a Eliška třetími místy. Všechny děti bojovaly většinou v osobácích a dařilo se jim postupně získávat body do celkového hodnocení. Nakonec obsadily páté místo v hodnocení klubů a obhájily tak umístění z předchozího roku. Všem jim patří dík za reprezentaci klubu. Je ale třeba připomenout, že liga mládeže je kolektivní soutěž a na postupu do finále se podílely další děti. Těm patří poděkování také, stejně tak děkujeme trenérům, kteří děti připravují, a rodičům, kteří děti podporují, vozí je na tréninky a doprovázejí na závody. 

Nezbývá než doufat, že příští rok bude účast dětí na závodech hojnější. Jednotlivá kola České ligy mládeže se v roce 2024 budou plavat 20.1. (Most),  23.3. (Tábor), 13.4. (Liberec) a 8.6. (Mělice). Už teď, prosím, počítejte s účastí na závodech.  

(Fotky a zpravodajství jsou na facebooku, kompletní výsledky na https://polistime.cz/vysledky/.) 

Připomínám také Vánoční pohár v Mostě (9. a 10. 12.), kdy potřebuji přihlášky nejpozději v pondělí 4. 12. a objednávky ubytování nejpozději v neděli 3. 12.