Modrá hvězda

První disciplínu, Tyče, vyhrála Vendula Resová (čas 6:43) před Katharinou Benck a Anikou Hasse, v juniorkách byla první Eliška Šimůnková (čas 7:22) před závodnicí Johannou Köhn z Freiburgu a Wencke Orth z Rostocku. V mužích zvítězil Jan Skružný (čas 6.22), před Martinem Veselým a Wilfriedem Krause z TC Delitzsch. Petržilka skončil na 4. místě. Lukáš Pilný skončil na 6. místě mezi juniory.

Jako druhá disciplína se plaval Mkurz, kterou vyhrál Krause, před Jiřím Petržilkou (čas 6:06). Dalším dvěma našim závodníkům se závod nepovedl, Jan Skružný podjel 2. bóji, Martin Veselý už 1. bóji. V juniorech obsadil Lukáš Pilný 3. místo. V ženách zvítězila Vendula Resová časem 6:22 a odchylkou 1 m, před Katharinou Benck, které při čase 6:46 nestačila na Vendulu ani nulová odchylka, 3. byla opět Anika Hasse. V juniorkách opět zvítězila Eliška Šimůnková časem 7:06 s nulovou odchylkou. Na druhém místě, také s nulou, ale v čase o 4 min. horším (7:09) byla Paulin Burgschat a 3. místo obsadila Johanna Köhn.

Poslední disciplínou byl EONK. Vendula Resová obsadila 5. místo s nalezenými 3 body (zvítězila Katharina Benck, před Heike Preuss a Anikou Hasse). Eliška Šimůnková obsadila 4. místo. Zvítězila Wencke Orth. V mužích zvítězil Dirk Preuss před Svenem Schönherrem a Martinem Veselým. Čtvrtý byl Jan Skružný a pátý Jiří Petržilka. Tento závod plaval Lukáš Pilný poprvé a se dvěma nalezenými body obsadil 3. místo mezi juniory.

V celkové kombinaci všech třech závodů v mužích zvítězil Sven Schönherr. Druhé místo obsadil Jiří Petržilka a kvůli pokaženému závodu Mkurz skončil Skružný na 7. a Veselý na 8. místě. Lukáš Pilný v juniorech obsadil 6. místo. V ženách zvítězila Katharina Benck, před Heike Peuss a Anikou Hasse. Vendula Resová obsadila 5. místo (stejně jako Skružný a Veselý pokazila 1 disciplínu). Nejlépe dopadla Eliška Šimůnková, která v celkové kombinaci zvítězila před Johannou Köhn a Wencke Ort.

Protože se ne vše podařilo tak jak jsme si představovali, ani jsme před závěrečným vyhodnocením celkového poháru neočekávali vítězství. Jelikož se ale v každém družstvu našla nějaká chybička, zvítězilo družstvo MH Praha o téměř 1000 bodů. Vynikající výsledky Elišky Šimůnkové přinesly druhému, pouze dvoučlennému, družstvu 9. místo. Protože pohár je putovní, tak příští rok v Sandersdorfu nashledanou.

2015-07-17 14:23:21