Modrá hvězda

První Akademické mistrovství světa v ploutvovém plavání se konalo 26.-27. dubna v Kolumbii

Z klubu Modrá Hvězda Praha se 1. AMS v PP úspěšně zúčastnil Tomáš Pilný a podílel se na zisku 7 medailí pro akademiky České republiky, resp. na bronzové medaili, účastí ve štafetě 4×100 m PP.

Historicky první univerzitní mistrovství světa v ploutvovém plavání hostilo kolumbijské město Pereira. Za účasti 113 sportovců z 16 zemí světa bylo v Kolumbii pokořeno celkem 12 univerzitních světových rekordů v ploutvovém plavání. V olympijském bazénu se soutěžilo ve třech disciplínách – plavání s ploutvemi (Surface), rychlostní potápění (Apnea) a Bi-Fins. Pořadatelé rozdali celkem 22 mistrovských titulů na různých distancích zmiňovaných disciplín v kategoriích žen i mužů. Česká republika se se ziskem sedmi medailí zařadila na celkové páté místo v počtu získaných medailí. Nejúspěšnější výpravu měla Itálie, druhým státem byla pořadatelská země Kolumbie a třetí bylo Německo.

ČAUS na AMS vyslal početnou výpravu plavců, která přivezla sedm cenných kovů, 2 zlaté a 1 akademický světový rekord na 400 m PP, který zaplaval Filip Látal. Poslední bronz získala smíšená štafeta na 4 x 100 m v plavání s ploutvemi ve složení Tomáš Pilný (jediný účastník reprezentujících ČZU Praha a také klub MH Praha), Adéla Kneifelová, Filip Látal a Adéla Švomová (čas 02:44,45).