Modrá hvězda

3. kolo české ligy mládeže v Liberci (2.4.2023) 

V neděli 2. 4. se plavalo v Liberci 3. kolo ligy mládeže. Náš klub reprezentovalo 17 dětí, což je v letošním roce zatím rekordní účast. 

Závodníci Modré Hvězdy přivezli ze závodů celkem 12 medailí a vybojovali cenné body do hodnocení družstev.  

Naši nejmladší Adam s Lukášem zvládli své druhé ligové závody, nezalekli se ani disciplíny na 400 m, vyplavali družstvu body a získali své první medaile v hodnocení kategorie E0. Úspěšný byl také Marek, který si zaplaval dva osobáky. Alisa vyhrála všechny své starty a hlavně si zlepšila osobní rekordy. Úspěšně jí asistovala Terka, která obsadila na 400 PP třetí místo. Hrdinkou závodů je Rozárka, která se ještě před závody zranila, a přesto bojovala a plavala všechno v osobácích. Moc ji zdravíme a těšíme se, až zase přijde na bazén. 

Pro kategorii D (ročníky 2010 a 2011) byly závody obzvlášť obtížné, protože závodníky čekaly nové rychlostní disciplíny. Děti plavaly s lahví, a přestože s ní nemají moc zkušeností, zvládly to. (Až na Marušku, která se přepočítala, ale příště už si dá určitě pozor.) Všechny děti si výrazně vylepšily své časy a Bořek získal zlato, stříbro i bronz. 

Do kategorie C (ročníky 2008 a 2009) v letošním ročníku ligy vkládáme největší naděje. Disciplína 400 RP (s lahví) pro ně ale tentokrát byla pohromou. Z pěti závodníků doplavali do cíle jenom Eliška a Gregor. Ostatní závody nedokončili. Naštěstí si to vynahradili v ostatních disciplínách, kde získali celkem pět medailí a zlepšili si časy.   

Zakončení závodů obstaraly tradičně štafety. V kategorii E doplavali Terka, Marek, Rozárka a Alisa druzí. Déčkovou štafetu (Maruška, Aneta, Dominika, Bořek) vytáhl Bořek na druhé místo. Céčková štafeta (Eliška, Adam, Petra, Vasil) doplavala první. V kategorii D jsme měli mimo soutěž poskládanou štafetu kluků (Vojta, Adam, Lukáš, Kostík), která úspěšně doplavala do cíle, a to je důležité. 

I přes diskvalifikace nakonec naši závodníci skončili v tomto kole na druhém místě. (Kompletní výsledky závodů najdete tady https://polistime.cz/vysledky/.) 

Další kolo ligy mládeže nás čeká v sobotu 3. 6. na písníku v Mělicích u Přelouče. Tentokrát půjde o dálkové plavání na volné vodě. 

Připomínám, že v sobotu 6. května se v Rumburku koná Memoriál J. Šírka. Závody jsou určené pro všechny věkové kategorie od nejmenších dětí až po seniory. Je to příležitost zaplavat si skoro libovolné disciplíny a vyplavat si další osobní rekordy. Přihlášky posílejte na tento mail. 

Děkuji všem dětem za vzornou reprezentaci klubu a rodičům, za to, že děti na závody doprovodili.