Modrá hvězda

Kromě SP pořadatel zařadil závody do seriálu mistrovství Německa, a proto se zde jako první plavala i disciplína MONK, která se ale nezapočítává do bodů světového poháru. Přesto gratulujeme Elišce Šimůnkové, která zvítězila v kategorii žen ve dvojici s libereckou Zuzanou Dvořákovou. V mužích nejlépe skončila další pražsko-liberecká dvojice Libor Válek a Jiří Petržílka na 5. místě.

Ve 2. kole Světového poháru se plavala disciplína „Hvězda“. V ženách opět zvítězila Zuzka Dvořáková z Liberce, Eliška Šimůnková obsadila 6. místo, Lucie Žížalová byla (s jednou otočnou bójí) 14. Celkem plavalo 20 závodnic.

Mužům se příliš nedařilo. Zvítězil ruský závodník Victor Trifonov, Jan Skružný skončil na 13. místě, byť na poslední otočné bóji měl ještě nejlepší čas, ale pak dlouho hledal poslední tyč. Další náš závodník Libor Válek nenašel 4. tyč a skončil na 18. místě. Celkem plavalo 26 závodníků.

V disciplíně „Sjíždění“ se od počátku nedařilo. V reprezentačním družstvu se J. Skružnému nedařila nalézt první sjížděcí tyč a byl odvolán rozhodčím po odjezdu O. Černého ještě před vypršením limitu. Zbytek týmu se sešel v dalším bodě. Celkově pak družstvo obsadilo 3. místo. Druhé, pouze dvoučlenné, sjíždění (Petržilka-Válek) nemělo s nalezením obou bójí problémy a doplavalo na 6. místě.

V ženách startovalo družstvo ve složení Dvořáková, Šimůnková, Žížalová. S první bójí neměla žádná z dívek problémy. Zuzka Dvořáková další bóji, na které se měly všechny sejít, našla velmi rychle. „Spoluplavající“ děvčata, Eliška a Lucka, měla problémy s najitím tohoto bodu, a tak po odplavání Dvořákové od něj, ukončily závod a byly také vytaženy rozhodčím. Družstvo proto skončilo až na 5. místě.

2013-06-30 14:04:43