Modrá hvězda

Závodník po změření trasy odplave změřené metry v daném kurzu, kde se se nachází další tyč s kleštěmi, kterými do kartičky zaznamená svou přítomnost. Pak naměří další trasu a pokračuje dále, až najde poslední 5. tyč, kterou zaznamená konec závodu. Je to nejtěžší disciplína, a tak každý bod, který najdou naši nejmladší závodníci je úspěchem. Velice dobře zajela ještě juniorka Lucka Kopecká, která se umístila na 2. místě v ženách, v juniorkách byla samozřejmě první. V mužích se dařilo Lukášovi Pilnému, obsadil 2. místo, 3. pak doplaval Martin Šmejkal. Závody mužů vyhrál „nestor“ orientářů, Lubor Silný. V juniorech byl Tomáš Pilný třetí. Úspěchem nováčků této disciplíny (Vyskočil, Pacáková) bylo najití alespoň jednoho bodu.

Další závod, paralel, se jaksi nepovedl. V ženách dojela jen Svobodová. Téměř všechny minuly 3metrovou bránu vlevo. Z mužů se trefili pouze 4 muži, vítězem byl člen našeho klubu, Jakub Valníček. 

Třetí závod „Memoriál J. Kurhajce“ se také plaval jako EONK s tím rozdílem, že měl 6 bodů a byl bez limitu. Výhodou závodníků je dlouhá výdrž s naplněnou lahví, tedy „málo“ dýchajícího závodníka. Závod v ženách vyhrála Eliška Šimůnková, Lucie Kopecká byla 3., v mužích 2. byl Martin Veselý, 3. Martin Šmejkal. Velký úspěch je 4. místo v ženách Karoliny Pacákové, která tuto disciplínu letos plaval poprvé. V této disciplíně se junioři nerozlišují. 

2021-08-11 15:34:36