Modrá hvězda

I nám chyběly závodnice kategorie D, kterou jsme vůbec neobsadili. Všem závodníkům, kteří se závodů v Táboře zúčastnili patří dík. Protože však většina zúčastněných si vyplavala své osobní rekordy, povedlo se nám zvítězit ve druhém kole ČLM. Štafety v kat. C i E jsme vyhráli, a protože jsme neměli v kat. D žádnou dívku, musela nejmladší účastnice závodů, Alisa Hustey (ročník 2013), zaskočit do štafety v kat. D, a tím pomohla získat potřebné body pro celkové hodnocení klubů. 

V jednotlivých závodech v kategorii E dobře zaplaval Bořek Ploc a byl dobrým partnerem o 2 roky starším závodníkům kat. E hoši. Druhým bodujícím byl Pecina Johan, třetího jsme neobsadili. V dívkách kat. E si Lucia Orlová i Eliška Andrášková zaplavaly osobní rekordy. Lucka byla 2×1. a 1×2., Eliška dosáhla v disciplíně 50 PP na 3. místo. Bodovala jako 3. i Maria Hustey.

V kat. D si Vasil Ploc zaplaval osobní rekordy a byl 2×1. a v bifinách 2., po roční pauze se vrátil k plavání Dan Šuntil a získal cenné body svými 5. místy. Ještě bodoval i Adam Jiřičný.

Nejlépe jsme měli obsazenou kat. C, a to jak v dívkách tak i v hoších. Nejlépe se umístila Nela Dušková, která byla vždy druhá za starší „novopečenou“ českou rekordmankou, Klárou Zapletalovou. I Nela zaplavala, co start, to osobní rekord. Velice dobře jí sekundovala Karolína Pacáková, která byla 2×3. a 2×4. Očekávali jsme zisk bodů od Lucky Jelínkové v závodě na 800 m, ve kterém však byla diskvalifikována, v závodě na 100 m PP byla 5.

 

2020-09-30 20:36:18