Modrá hvězda

2. kolo české ligy mládeže Tábor (25.3.2023) 

V sobotu 25. 3. 2023 se naši závodníci zúčastnili 2. kola české ligy mládeže v Táboře. Naše skupina měla 16 závodníků a k tomu ještě dvě děti nemohly přijet kvůli nemoci.  

Děti bojovaly a přivezly celkem 13 medailí z individuálních disciplín. Společně vybojovaly body do celkového hodnocení družstev. Alisa, Petra, Bořek a Vasil ovládli své kategorie a získali celkem 12 medailových míst (10 x 1., jedno druhé a jedno třetí). První ligovou medaili za třetí místo si vyplavala Terezka. Rozárce bronz unikl jenom vinou předčasného startu. Sedmiletí Adam a Lukáš absolvovali první ligové závody, kterých se vůbec nebáli a hned získali cenné body. Marek se zlepšuje závod od závodu. Mikuláš sice nezískal medaile, ale zaplaval si samé osobáky. Také ostatním dětem se podařilo zlepšit časy. Na závodníky kategorie D navíc čekaly nové disciplíny (25 RP a 800 PP), ale všichni si s nimi hravě poradili.    

Na závěr závodů se plavaly štafety. Podařilo se nám složit v každé kategorii jednu štafetu a k tomu ještě mimo soutěž tréninkovou štafetu začátečníků. V kategorii C skončili Eliška, Adam, Petra a Vasil na druhém místě. Déčková štafeta (Maruška, Kostík, Dominika a Bořek) doplavala třetí. V kategorii E se Terka, Rozárka, Mikuláš a Alisa umístili na druhém místě.  Mimo soutěž plavali Vojta, Adam, Lukáš a Marek štafetu za kategorii D. Skončili sice poslední, ale pro všechny je důležité to, že si štafetu vyzkoušeli a bez problémů ji zaplavali.   

Ve 2. kole ligy jsme obsadili celkově druhé místo. 

(Kompletní výsledky závodů najdete tady https://polistime.cz/vysledky/.) 

Děkuji všem dětem za vzornou reprezentaci a snahu. Dík patří také rodičům, kteří děti na závody doprovodili, a těším se na setkání na dalších závodech.