Modrá hvězda

V individuální disciplíně Mkurz (závodu SP OP) zvítězil v kategorii mužů Jan Skružný se ziskem 2088 bodů a nejlepším časem 5:26 s 2 m odchylkou, na druhém místě skončil Ondřej Černý v čase 6:07 a třetí byl Eric Holz časem 6:12 (oba zapalavali na střed pásna).

V disciplíně Mkurz v kategorii žen zvítězila Katharina Benck, před Babette Fürstenberg (obě z německého klubu TSC Rostock) a Vendulou Resovou, která zaplavala nejlepší čas, ale 2 m odchylky ji připravily o vítězství. Dalším umístěním našich závodnic bylo šesté místo juniorky Lucie Žížalové a na 9. místě skončila Naďa Tylová a 10. Eliška Šimůnková.

V disciplině sjíždění (4členná družstva) zvítězili reprezentanti České republiky ve složení Ondřej Kašpar, Ondřej Černý, Jakub Němeček a Jan Skružný. Zvítězili v čase 5:38 a odchylkou 1 m. Na druhém místě byli závodníci z TSC Rostock (čas 8:25 a orchylka 7 metrů ). Třetí místo obsadilo opět české družstvo složené ze 2 juniorů (Silný Lukáš, Valníček Jakub), doplněné o závodníky Martina Veselého a Jiřího Petržilky ml.

V téže disciplině sjíždění obsadily naše ženy ve složení Šimůnková Eliška, Lucie Žížalová, Naďa Tylová a Vendula Resová 4. místo. Zvítězilo družstvo TSC Rostock, před chorvatkami a německým ženskkým družstvem z Greiz.

2015-07-15 17:38:47