Modrá hvězda

1. kolo DPP Mělice (3.6.2023) 

Máme za sebou první dálkové závody na volné vodě v této sezóně. Závody se konaly v sobotu 3. 6. na písníku v Mělicích. Počasí bylo ukázkové a voda snesitelná. Na závody jsme přivezli 16 odvážlivců a pro některé z nich to byly vůbec první závody na volné vodě. 

V kategorii nejmladších (E – 500 m) jsme měli Alisu, Terezku, Marka a Mikuláše. Alisa už plavala dálky vloni, má zkušenosti a doplavala stříbrná. Terka, Marek a Mikuláš si vyzkoušeli dálky poprvé. Terezka skončila sedmá, Mikuláš devátý, Marek sice nedoplaval, ale bojoval a odvaha se cení. 

Kategorie D (Maruška, Bořek a Vojta) plavala 1000 metrů. Bořek vyhrál, Maruška s Vojtou zdárně doplavali na 14. a 11. místě. 

Adam, Gregor a Vasil plavali v kategorii C 2 km. Vasil s přehledem zvítězil, Adam skončil devátý a Gregor jedenáctý. 

Nejdelší vzdálenost 3 km plavali dospělí a junioři (kategorie A a B) Nela, Sára, Ondra a Zbyněk. Kluci museli během závodu odstoupit ze zdravotních důvodů, ale holky skončily na medailových místech. Nela svoji juniorskou kategorii vyhrála, Sára skončila v ženách třetí. 

I mezi rodiči se tentokrát našli odvážlivci, kteří si troufli na 1 km a ve veteránské kategorii získali dvě pátá místa. 

Všem účastníkům patří obdiv za odvahu a výkony a dík za vzornou reprezentaci klubu. (Kompletní výsledky posílám jsou v příloze.) 

(Další dálkové závody nás čekají 17. a 18. 6. na Velkém Dářku.)