Modrá hvězda

1. kolo ČLM v Mostě, Mezinárodní mistrovství Rakouska ve Vídni (leden 2023) 

V sobotu 21. 1. 2023 se naši malí i větší závodníci zúčastnili závodů 1. kola české ligy mládeže v Mostě. Naše výprava čítala 14 závodníků a je jenom škoda, že tři kluci kvůli nemoci nemohli přijet.  

Děti bojovaly a přivezly celkem 16 medailových umístění, ale hlavně společně vybojovaly body do celkového hodnocení družstev. Petra, Bořek a Vasil dle očekávání ovládli své kategorie a získali celkem 12 medailových míst (10 x 1., jedno druhé a jedno třetí). Alisa v kategorii E se konečně dočkala a při každém svém startu byla první. Medailisty doplnila Dominika, která doplavala třetí na 100 RP a k tomu přidala čtvrté místo na 100 PP. Zdravotně indisponovaná Eliška urvala čtvrté místo, Mikuláš čtvrté a páté. Adam si zaplaval samé osobáky. Maruška úspěšně zvládla svůj první závod s lahví. Všem dětem se nějaký ten osobák podařil. A je třeba zdůraznit, že na závody s námi jely taky Aneta a Catherine. Závodily úplně poprvé, všechno se jim povedlo, moc se snažily a doufám, že je na příštích závodech zase uvidíme.    

Na závěr závodů se plavaly štafety. Podařilo se nám složit jenom dvě, které zasáhly do hodnocení klubů. V kategorii C zvítězili Eliška, Adam, Petra a Vasil necelé půl vteřiny před druhým Libercem. Déčková štafeta (Alisa, Maruška, Dominika a Bořek) doplavala třetí. V kategorii C se nám podařilo složit i tréninkovou štafetu, ve které plavali Rozárka s Mikulášem spolu s o čtyři roky starší Klárkou a Gregorem. Skončili sice poslední, ale získali cenné zkušenosti do dalších závodů.  

V 1. kole ligy jsme nakonec obsadili třetí místo jenom 76 bodů za druhým Mostem. Je škoda, že jsme měli málo dětí a nesložili štafetu v kategorii E. Její bodový zisk nám chyběl k druhému místu. 

(Kompletní výsledky závodů najdete tady https://polistime.cz/vysledky/.) 

Další závody ligy mládeže nás čekají v sobotu 25. 3. v Táboře a v neděli 2. 4. v Liberci. Prosím o hojnou účast, protože umístění každého se počítá do celkového výsledku klubu. 

Víkend 28. a 29. ledna závodili Lucka, Nela, Petra, Bořek, Šimon, Vasil a Zbyněk na mezinárodním mistrovství Rakouska ve Vídni. Vzhledem k tomu, že zahraniční závodníci nebyli vyhodnocováni v tradičních kategoriích, není zisk devíti medailí adekvátní skutečně zaplavaným výkonům. Důležité je to, že všem se podařilo zaplavat osobní rekordy a v mezinárodním srovnání se neztratili. 

Děkuji všem dětem za vzornou reprezentaci a snahu. Nováčkům pak za jejich odvahu. 

Dík patří také rodičům, kteří děti na závody doprovodili, a těším se na setkání na dalších závodech.