Nav view search

Navigation

Výsledky závodů

Orientáři Modré Hvězdy dovezli z Mistrovství Evropy celkem 10 medailí!!!

V Bratislavě se na počátku září konalo 26. Mistrovství Evropy a 9. Mistrovství Evropy juniorů v orientačním potápění. Orientáři závodí se ve 4 disciplínách individuálních (Hvězda, Tyče, Mkurz, Paralel) a dvou disciplín, v nichž plave spolu více závodníků. Dvoučlenná je disciplína MONK, disciplína Sjíždění je závod 4 závodníků, z nichž každý startuje ze svého startu a postupně se sjíždějí až do cílového pásma.

Nejúspěšnější, Vendula Resová, přivezla 2 zlaté medaile (v disciplínách Hvězda a Sjíždění), 1 stříbrnou (za disciplínu Tyče) a 1 bronzovou s Naďou Tylovou v disciplíně MONK. Naďa Tylová, kromě již uvedeného 3. místa v MONKu, získala 2 zlaté (v disciplíně Mkurz a Sjíždění). Po 1 bronzové získali Jan Skružný a Martin Šmejkal ve sjíždění.

ME blava


Na Mistrovství Evropy juniorů, které se plavalo spolu s ME dospělých, se plavou jen 4 individuální disciplíny. Vzhledem k tomu, že naši junioři se zúčastnili vrcholného juniorského závodu poprvé, a zvláště dívky (Kopecká a Tajovská) patřily mezi nejmladší účastníky MEJ, neočekávali jsme medailová umístění. Proto překvapilo 3. místo a bronzová medaile pro Lukáše Pilného, který byl na MEJ také poprvé.