Nav view search

Navigation

Výsledky závodů

30. ročník OttoPokal – putovní cena opět v držení Modré Hvězdy Praha

Již tradičně mnoho let se zúčastňujeme tohoto závodu, kterým začínáme orientářskou sezónu. Má pro nás mnoho výhod – je to velmi blízko, ve vodě je výborná viditelnost, takže je to ideální závod pro začínající orientáře, ale i ostřílení „matadoři“ orientace se po zimě zase ubezpečí, že je to ten nej… sport. A ještě se na tomto závodě za víkend plavou dvě individuální disciplíny – Hvězda a Mkurz a navíc originální 6členné sjíždění s povinností účasti dvou žen. A bonusem je historická cena, pořádně těžká busta příšerky s vypláznutým jazykem. A co je hlavní, tento závod se plave i v kategorii juniorů.

Ale nyní již k výsledkům:

V mužích na Hvězdě zvítězil Martin Šmejkal časem 6:01, hned za ním Jan Skružný 6:09 a Jiří Petržilka na třetím místě časem 6:29. Převahu Modré Hvězdy potvrdil Martin Veselý jako 4. časem 6:59. Ve stejné disciplině zvítězila Vendula Resové časem 6:54 a 3. místo obsadila Lucie Žížalová časem 8:38. V juniorkách zvítězila Karolina Tajovská a v juniorech Lukáš Pilný.

ottoV disciplině Mkurz se nám již tak nedařilo. Lucie Kopecká obsadila 3. místo, Lukáš Pilný druhé místo. V kategorii mužů i žen se není moc čím chlubit. O to více bylo důležité, pokud jsme chtěli pomýšlet na celkové vítězství, dobře zajet závěrečnou disciplínu sjíždění. Tady byla vidět skutečná převaha našeho týmu, v sjíždění jsme zvítězili za 6:20 a druhé místo obsadilo družstvo TCGreiz v čase 12:11. Neúplné, pouze čtyřčlenné, družstvo složené převážně z juniorů obsadilo 5. místo. A tak jsme opět přivezli domů onu „příšeru“, která se nám ale moc líbí. První družstvo Modré Hvězdy Praha získalo 22 950,5 bodů, před družstvem TC Dresden-Nord, které získalo 16 616 bodů a TC Greiz 16 252,5.